Rozszerzanie diety niemowlęcia to ważny etap w jego rozwoju, ale wciąż krąży wokół niego wiele mitów, które mogą wprowadzać rodziców w błąd. Czy naprawdę trzeba zaczynać od kaszek ryżowych, a słodkie owoce to najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do jedzenia? Obalamy popularne mity dotyczące wprowadzania nowych pokarmów do diety niemowląt – sprawdź, czy wciąż w nie wierzysz!
1. Rozszerzanie diety powinno rozpocząć się dokładnie po 6. miesiącu życia
2. Rozszerzanie diety powinno zaczynać się od kaszek ryżowych, bo są najbezpieczniejsze
3. Słodkie owoce to najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do jedzenia
4. Jeśli niemowlę odrzuca nowy pokarm, nie jest gotowe na rozszerzanie diety
5. Dziecko powinno jeść tylko rozdrobnione jedzenie przez cały pierwszy rok życia
6. Każdy produkt z kolorową etykietą i uroczym obrazkiem jest odpowiedni dla niemowląt
Przykładem produktów stworzonych specjalnie dla najmłodszych są obiadki BoboVita. To jakość potwierdzona na 100% – zawarte w nich składniki przechodzą nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa. Znajdujące się w nich warzywa spełniają 5000 razy bardziej restrykcyjne normy jakości w porównaniu do warzyw ogólnego przeznaczenia*. Ponadto obiadki są ze składnikami w 100% naturalnego pochodzenia i zgodnie z przepisami prawa dla żywności dla niemowląt i małych dzieci nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. To również 100% mięsa bez pozostałości antybiotyków, które pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców** oraz 100% dziko żyjących ryb ze zrównoważonych połowów***. Co więcej, wybrane obiadki (zgodnie z informacją na etykiecie) zawierają kwas ALA niezbędny dla prawidłowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych. |
Dołącz do klubu BoboVita!
*Dotyczy norm dla pestycydów w warzywach.
**Zgodnie z limitami i zakazami określonymi prawem.
***W produktach BoboVita nie używamy ryb hodowlanych. Ryby są poławiane zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa i pochodzą z certyfikowanych połowów.
Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.
[1] Szajewska H. i wsp., Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Standardy Medyczne/Pediatria 2021, T. 18.
[2] Tamże.